2019. március 25. hétfő, 18:00
A Zalai Osztály rendezvénye
Gyuricza László: TISZTA TERMÉSZET: NORVÉGIA
Fjordok, gleccserek, vízesések, árbóctemplomok, vikingek
Diavetítéssel egybekötött előadás
Balaton Színház – Simándy terem
8360 Keszthely, Fő tér 3.
2019. március 26. kedd, 18:00
A Nyugat-magyarországi Osztály és a Magyar Meteorológiai Társaság Szombathelyi Csoport közös rendezvénye
Kardos Laura: A CSEMPÉK, A MACSKAKÖVEK ÉS A NAPFÉNY HAZÁJA: PORTUGÁLIA
Az előadás a „Tanítványaink a katedrán” program keretében kerül megrendezésre
ELTE, Savaria Egyetemi Központ, C-épület Nagyelőadó
9700 Szombathely, Károlyi Gáspár tér 4.
2019. március 27. szerda, 16:00
A Turizmusföldrajzi Szakosztály rendezvénye
Závodi Bence: Virtuális valóság a turizmusban
PTE TTK C épület IV. emelet, Prinz-előadó
7624 Pécs, Ifjúság útja 6.
2019. március 27. szerda, 19:00
A Székelyföldi (Csíkszereda) Osztály rendezvénye
Laczkó — Szentmiklósi Árpád: Magas-Tátra
A Kárpátok koronája
Vetítettképes előadás
Balás Gábor Művelődési Ház
Gyergyóremete 537250, Románia
2019. április 01. hétfő, 18:00
A Dél-dunántúli Osztály és a Zsolnay Kulturális Negyed Planetáriuma közös rendezvénye
Gyenizse Péter: A Mars vulkanizmusa
Zsolnay Kulturális Negyed Planetárium, 24-es terem
7630 Pécs, Zsolnay Vilmos utca 37.
2019. április 01. hétfő, 18:30
A Dél-dunántúli Osztály és a Vagabond Világjáró Klub közös rendezvénye
Karancsi Zoltán: Borneo
Vasutas Művelődési Ház
7621 Pécs, Váradi Antal u. 7/2.
2019. április 03. szerda, 14:00
A Zalai Osztály rendezvénye
Benedek Miklós: Két földrész határán: Izland
Vetítéssel egybekötött előadás.
Hevesi Sándor Művelődési Központ
8800 Nagykanizsa, Széchenyi tér 5.
2019. április 05. péntek, 18:00
A Zalai Osztály rendezvénye
Gyuricza László: NORVÉGIA: Fjordok, gleccserek, vízesések, árbóctemplomok, vikingek
Diavetítéses előadás
Zalaszentgrót, Művelődési Központ
8790 Zalaszentgrót, Batthyány u. 9.
2019. április 05. péntek, 19:00
A Zalai Osztály rendezvénye
Gyuricza László: „Természeti és történelmi túrák az olasz – szlovén határvidéken” és „Galícia – Keleti-Beszkidek (Délkelet-Lengyelország – Kelet-Szlovákia)”
Diavetítéssel egybekötött tájékoztató a Zalai Osztály 2019. évi tanulmányútjairól
Zalaszentgrót, Művelődési Központ
8790 Zalaszentgrót, Batthyány u. 9.
2019. április 09. kedd, 17:00
Az Eger-Bükk vidéki Osztály és a Kepes György Szakkollégium közös rendezvénye
RADICS TAMÁS: Rwenzori: Túra a Hold-hegységben
Eszterházy Károly Egyetem Líceum 405. terem
3300 Eger, Eszterházy tér 1.
2019. április 15. hétfő, 18:30
A Dél-dunántúli Osztály és a Vagabond Világjáró Klub közös rendezvénye
Mayer Márton: Nonstop Oroszország
Transzkontinentális utazás autóstoppal
Vasutas Művelődési Ház
7621 Pécs, Váradi Antal u. 7/2.
2019. április 16. kedd, 18:00
A Debreceni Osztály rendezvénye
Buday Tamás: A Föld alkotói: ásványok és kőzetek
DE Matematikai-földtudományi épület, M 105-ös terem
4032 Debrecen, Egyetem tér 1.
2019. április 16. kedd, 18:00
A Turizmusföldrajzi Szakosztály rendezvénye
Karancsi Zoltán: Alaszka, az utolsó határvidék
Kodolányi János Egyetem FR. 401-es előadó
1139 Budapest, Frangepán u. 50-56.
2019. április 17. szerda, 18:00
Az Expedíciós Szakosztály rendezvénye
Gőgös Norbert: A Klondikei Aranyláz földjén
Yukon útinapló
FŐMTERV Zrt. Tanácsterme (Millenáris)
1024 Budapest, Lövőház u. 37.
2019. április 18. csütörtök, 16:00
A Körös-vidéki Osztály rendezvénye
Kucsera Emil: A Fülöp-szigetek légi közlekedése
MTA KRTK Alföldi Tudományos Osztály előadóterme
5600 Békéscsaba, Szabó Dezső u. 42.
2019. április 23. kedd, 18:00
A Debreceni Osztály rendezvénye
Pénzes János – Apáti Norbert – Deák Attila: Iskolázottsági egyenlőtlenségek Magyarországon
DE Matematikai-földtudományi épület, M 105-ös terem
4032 Debrecen, Egyetem tér 1.
2019. április 24. szerda, 17:00
A Borsodi Osztály rendezvénye
Szigeti László: Ásványokról másképpen: avagy az elfelejtett „bányahegyek” nyomában
Miskolci Akadémiai Székház
3530 Miskolc, Erzsébet tér 3.
2019. április 25. csütörtök, 17:00
A Szegedi Osztály rendezvénye
Farsang Andrea: Mit visz fel egy muzungu a Kilimandzsáróra és mit hoz le onnan?
SZTE TTIK Gazdaság- és Társadalomföldrajz Tanszék, Krajkó Gyula tanterem
6722 Szeged, Egyetem u. 2-6. III. emelet
2019. április 29. hétfő, 18:00
A Zalai Osztály rendezvénye
Rakonczay Gábor: Óceán-átevezéstől a Déli-sarkig
Nagy felfedezők nyomdokain, különleges és egyedülálló expedíciók
Vetítéssel egybekötött előadás
Balaton Színház – Simándy terem
8360 Keszthely, Fő tér 3.
2019. április 29. hétfő, 18:30
A Dél-dunántúli Osztály és a Vagabond Világjáró Klub közös rendezvénye
Németh Dániel: Mauritánia Nyugat-Szahara
Vasutas Művelődési Ház
7621 Pécs, Váradi Antal u. 7/2.
2019. április 30. kedd, 17:00
Az Eger-Bükk vidéki Osztály és a Kepes György Szakkollégium közös rendezvénye
NAGY RICHÁRD: GR20 – Az idegenlégió nyomában Korzikán
Eszterházy Károly Egyetem Líceum 405. terem
3300 Eger, Eszterházy tér 1.
2019. április 30. kedd, 18:00
A Duna-völgyi Osztály és a PTE KPVK Élelmiszergazdasági és Vidékfejlesztési Intézet közös rendezvénye
Barta Károly: „A Matterhorn nem ér az égig”
PTE KPVK A/42
7100 Szekszárd, Rákóczi utca 1.
2019. április 30. kedd, 18:00
A Turizmusföldrajzi Szakosztály rendezvénye
Rátz Tamara: Építészet és művészet találkozása a városi turizmusban Bilbaótól Abu Dhabiig
Kodolányi János Egyetem FR. 401-es előadó
1139 Budapest, Frangepán u. 50-56.
2019. április 30. kedd, 18:00
A Nyugat-magyarországi Osztály rendezvénye
Halász Levente: A SELYEMÚT KERESKEDŐVÁROSAITÓL AZ ARAL-TÓ KATASZTRÓFÁJÁIG
ELTE, Savaria Egyetemi Központ, C-épület Nagyelőadó
9700 Szombathely, Károlyi Gáspár tér 4.
2019. május 06. hétfő, 18:00
A Dél-dunántúli Osztály és a Zsolnay Kulturális Negyed Planetáriuma közös rendezvénye
Gyenizse Péter: Vízfolyások a Marson
Zsolnay Kulturális Negyed Planetárium, 24-es terem
7630 Pécs, Zsolnay Vilmos utca 37.
2019. május 08. szerda, 14:00
A Zalai Osztály rendezvénye
Benedek Miklós: Vízesések és gejzírek földje: Izland
Vetítéssel egybekötött előadás
Honvéd Kaszinó
8800 Nagykanizsa, Ady E. u. 7.
2019. május 08. szerda, 17:00
A Borsodi Osztály rendezvénye
Karancsi Zoltán: Az Aurora Borealis nyomában Észak-Norvégiában
Miskolci Akadémiai Székház
3530 Miskolc, Erzsébet tér 3.
2019. május 08. szerda, 18:00
Az Expedíciós Szakosztály rendezvénye
Rokolya Péter: Madagaszkár
és Benyovszky Móric emlékezete
FŐMTERV Zrt. Tanácsterme (Millenáris)
1024 Budapest, Lövőház u. 37.
2019. május 08. szerda, 18:00
A Természetföldrajzi Szakosztály rendezvénye
Nagy Balázs: 10 év Chile tetején
Klíma és környezetkutatás a Száraz-Andokban
ELTE TTK, Déli tömb, D-0-821 (Bolyai)
1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/C
2019. május 13. hétfő, 18:30
A Dél-dunántúli Osztály és a Vagabond Világjáró Klub közös rendezvénye
Muth Csilla: Moszkva a ’80-as években és most
Vasutas Művelődési Ház
7621 Pécs, Váradi Antal u. 7/2.
2019. május 14. kedd, 18:00
A Debreceni Osztály rendezvénye
Radics Tamás: Túravezetőként Ugandában
DE Matematikai-földtudományi épület, M 105-ös terem
4032 Debrecen, Egyetem tér 1.
2019. május 21. kedd, 18:00
A Duna-völgyi Osztály és a PTE KPVK Élelmiszergazdasági és Vidékfejlesztési Intézet közös rendezvénye
Szabó Géza: Kaukázusi teaház - a gleccserektől a fekete teáig
PTE KPVK A/42
7100 Szekszárd, Rákóczi utca 1.
2019. május 23. csütörtök, 16:00
A Körös-vidéki Osztály rendezvénye
Dudás Gábor: A matracmegosztástól a luxusszállásig
A közösségi gazdaság térhódításának néhány aspektusa
MTA KRTK Alföldi Tudományos Osztály előadóterme
5600 Békéscsaba, Szabó Dezső u. 42.
2019. május 23. csütörtök, 17:00
A Szegedi Osztály rendezvénye
Simon György: KUBAI KOKTÉL
Pillanatképek az átalakuló szigetország mindennapjaiból - Szubjektív útikalauz és kedvcsináló
SZTE TTIK Gazdaság- és Társadalomföldrajz Tanszék, Krajkó Gyula tanterem
6722 Szeged, Egyetem u. 2-6. III. emelet
2019. május 27. hétfő, 18:30
A Dél-dunántúli Osztály és a Vagabond Világjáró Klub közös rendezvénye
Horvai Valér: Dél-Amerika
Vasutas Művelődési Ház
7621 Pécs, Váradi Antal u. 7/2.
2019. május 31. péntek, 09:00
A Zalai Osztály rendezvénye
A HÓD NAPJA – Az egykori Zala vármegye diákjainak 11. találkozója a nemzeti összetartozás jegyében
Nemzetközi természetjáró akadályverseny és gyalogtúra a Kerkamente Naturparkban a zalai és a szlovéniai magyar általános és középiskolások, valamint felnőttek számára.
Iklódbördőce, Hód Tanösvény
2019. június 01. szombat
A Duna-völgyi Osztály és a PTE KPVK Élelmiszergazdasági és Vidékfejlesztési Intézet közös rendezvénye
Kirándulás a Kalocsai-Sárköz peremén
Homokbuckák, löszfalak, szikes puszták és kunhalmok
PTE KPVK A/42
7100 Szekszárd, Rákóczi utca 1.
2019. június 03. hétfő, 10:00 - 2019. június 03. hétfő, 17:00
A Geopolitikai Szakosztály és a Pallas Athéné Innovációs és Geopolitikai Alapítvány közös rendezvénye
Kelet-ázsiai emlékév konferencia
Idén Japánnal 150, Kínával 70, Dél-Koreával pedig 30 éve vettük fel hivatalosan a diplomáciai kapcsolatot. Az ebből az alkalomból megrendezésre kerülő konferencia részletes programjáról részletek később.
Bölcs Vár
1014 Budapest, Úri utca 21.
2019. június 03. hétfő, 18:30
A Dél-dunántúli Osztály és a Vagabond Világjáró Klub közös rendezvénye
Rozs Dani: Kerékpárral Alma-Atáig
Vasutas Művelődési Ház
7621 Pécs, Váradi Antal u. 7/2.
2019. június 06. csütörtök, 18:00
A Dél-dunántúli Osztály és a Zsolnay Kulturális Negyed Planetáriuma közös rendezvénye
Gyenizse Péter: A Mars légköre, szél formálta vidékek a Marson
Zsolnay Kulturális Negyed Planetárium, 24-es terem
7630 Pécs, Zsolnay Vilmos utca 37.
2019. június 08. szombat - 2019. június 10. hétfő
A Zalai Osztály rendezvénye
Gyuricza László: Természeti és történelmi túrák az olasz – szlovén határvidéken: Júliai-Alpok, Isonzó-völgy, Doberdó (Olaszország – Szlovénia)
A Zalai Osztály pünkösdi külföldi tanulmányútja
-

Hírlevél

A Földgömb magazin

A Magyar Földrajzi Társaság földrajzi-ismeretterjesztő folyóirata 2012-től illetménylappá vált!

Főtámogatóink

Partnereink